Hubbell Wiring Device-Kellems Weatherproof Box Covers, Cover Shape: Round, Holes in Outlet: 1, Housing Material: Thermoplastic, Resistance Features: Weather Resistant, Recommended Environment: Wet Locations, Housing Color: Gray HBL5201 - 10599991
Brand: Hubbell Wiring Device-Kellems- SKU:
- 10599991
- ID:
- 597301
$72.30
Hubbell Wiring Device-Kellems Weatherproof Box Covers, Cover Shape: Round, Number of Holes in Outlet: 1, Housing Material: Thermoplastic, Resistance Features: Weather Resistant, Recommended Environment: Wet Locations, Housing Color: Gray
Manufacturer Part #: HBL5201
S/N: 10599991
UNSPSC: 39121300
UPC: 783585197975
(Minimum Order Quantity=1, Package Quantity=1)
Specifications:
| Electrical Box Shape | Round |
| Number Of Outlets | 1 |
| Resistance Features | Weather-Resistant |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Overall Length | 5in |
| Recommended Environment | Wet Locations |
| Overall Width | 3.4000in |
| Housing Color | Gray |
| Overall Length (Decimal Inch) | 5in |
| Overall Height (Inch) | 1.7000 |
| Standards Met | UL Listed, CSA Certified |
For more info, visit www.p65warnings.ca.gov.
