Hubbell Wiring Device-Kellems Weatherproof Box Covers, Cover Shape: Rectangle, Holes in Outlet: 1, Housing Material: Polycarbonate, Weather Resistant, Recommended Environment: Wet Locations, Housing Color: Black RW58300 - 10600104
Brand: Hubbell Wiring Device-Kellems- SKU:
- 10600104
- ID:
- 597295
$87.87
Hubbell Wiring Device-Kellems Weatherproof Box Covers, Cover Shape: Rectangle, Number of Holes in Outlet: 1, Housing Material: Polycarbonate, Resistance Features: Weather Resistant, Recommended Environment: Wet Locations, Housing Color: Black
Manufacturer Part #: RW58300
S/N: 10600104
UNSPSC: 39121300
UPC: 883778305870
(Minimum Order Quantity=1, Package Quantity=1)
Specifications:
| Electrical Box Shape | Rectangle |
| Number Of Outlets | 1 |
| Resistance Features | Weather-Resistant |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Overall Length | 5.9000in |
| Recommended Environment | Wet Locations |
| Overall Width | 4.1800in |
| Housing Color | Black |
| Overall Length (Decimal Inch) | 5.9000in |
| Overall Height (Inch) | 2-3/4 |
| Standards Met | UL Listed, CSA Certified |
| UNSPSC Code | 39121300 |
For more info, visit www.p65warnings.ca.gov.
