JOBOX 3 Compartment 1 Drawer Tool Cabinet 36" Wide x 48" Deep x 13" High, Steel, White 667980 - 32435737
Brand: JOBOX- SKU:
- 32435737
- ID:
- 470536
$2,752.69
JOBOX 3 Compartment 1 Drawer Tool Cabinet 36" Wide x 48" Deep x 13" High, Steel, White
Manufacturer Part #: 667980
S/N: 32435737
UNSPSC: 24112401
(Minimum Order Quantity=1, Package Quantity=1)
Specifications:
| Type | Tool Cabinet |
| Color | White |
| Material | Steel |
| Material Family | Metal |
| Depth (Inch) | 48 |
| Height (Inch) | 13 |
| Width (Inch) | 36 |
| Drawer Slide Type | Roller Bearing |
| Drawers Range | 1 - 2 Drawers |
| Width Range | 24" - 47.9" |
| Depth Range | 36" and Deeper |
| Height Range | 12" - 17.9" |
| Size A Number of Drawers | 1 |
| Size A Drawer Width (Inch) | 33 |
| Size A Drawer Depth (Inch) | 45 |
| Size A Drawer Height (Inch) | 9 |
| Size E Drawer Width (Inch) | 33 |
| UNSPSC Code | 24112401 |
| Top Material | Steel |
| Optional Drawer Liners | No |
| Number Of Compartments | 3 |
| Number Of Drawers | 1 |
| Shipping Weight | 352.000 |
For more info, visit www.p65warnings.ca.gov.
