Wesco Gator Grip Drum Lifting Attachment for Triple Truck - 261161
Brand: Wesco Industrial Products- SKU:
- 261161
- ID:
- 118119
$899.95
Wesco Gator Grip Drum Lifting Attachment for Triple Truck - 261161
- 1-year warranty. Patent pending design.
- Handles most standard rim 30, 55 and 85 gal. steel, poly and fiber drums.
For use with 261160 Triple Truck Base Unit - Sold Separately.
Specifications:
| Part Number | 261161 |
| Model | TTF-GG |
| Capacity | 750 lb |
| Lift Height | 69" |
| Load Center | 16" |
| Lowered Height | 28.75" |
| Overall Width | 16" |
| Overall Height | 33" |
| Overall Depth | 12" |
| Weight | 32 lb |
for use with the Wesco Triple Truck, Model TTF
For more info, visit www.p65warnings.ca.gov.
